Partizan gazi, Voša se išèupala
09.03.2011. - 21:33

Partizan dao èetiri komada Hajduku, Vojvodina jedva protiv BSK-a, imala dva penala, dala gol iz drugog. Borac prekinuo šestomeseèni post, Rad siguran, pobeda OFK Beograda.

Partizan gazi ka èetvrtoj uzastopnoj tituli prvaka Srbije. Iako je tek poèeo proleæni deo prvenstva, "Parni valjak" deluje vrlo sigurno i dva gostovanja u Vojvodini prošao je bez problema.

U 17. kolu JSL, Partizan je zabeležio ubedljiv trijumf u Kuli - 4:0 (1:0). Strelci Prins Tejgo u 8, Nemanje Tomiæ u 58, Radosav Petroviæ u 67. minutu iz penala i Marko Šèepoviæ u 87. minutu.

Pred oko 3.000 gledalaca u Kuli, po sunèanom i prohladnom vremenu, Partizan je odigrao koliko je trebalo.

Hajduk je odigrao koliko je mogao, u prvom poluvremenu je pružao otpor, ali u nastavku su crno-beli dodali gas, Kuljani su "pali" i nije bilo ni trunke dileme ko æe na kraju podiæi ruke u vazduh u znak radosti.

Prins Tejgo je ponovo dao gol. Njegov treæi u dve prvenstvene utakmice u crno-belom dresu. Veæ je zaslužio i pesmu Grobara skovanu u Inðiji: "Tejgooo, daj gol, ole, ole, ole, ole".

Radosav Petroviæ je u 8. minutu šutirao sa velike udaljenosti, lopta je pogodila Kovaèeviæa i odbila se u visokom luku, a Prins Tejgo je, okrenut leðima, glavom prebacio golmana Braæa.

Pre toga, Partizan je pripretio preko Dominika Adije, èiji je udarac odbranio Braæ, a i Hajduk je imao jednu priliku, kada je Komazec okrenuo Stefana Saviæa, ali je potom šutirao preko gola.

U 1. minutu povredio se Aleksandar Lazevski, a trener crno-belih Aleksandar Stanojeviæ je bio prinuðen da ga zameni i na njegovu poziciju poslao je Marka Jovanoviæa.

Uprkos voðstvu Partizana, Hajduk nije bio u podreðenom položaju protiv favorita u prvom poluvremenu. Ponovili su Kuljani dobru partiju od pre nekoliko dana na gostovanju Slobodi u Luèanima.

Od datog gola Partizan je stao, a Kuljani su nekoliko puta zapretili iz daljine, preko Komazeca i Boškoviæa. Aleksandar Stanojeviæ se prilièno nervirao na svoje igraèe, a posebno na Stefana Baboviæa i Aleksandra Miljkoviæa, jer je domaæin sve napade organizovao po strani koju njih dvojica pokrivaju.

Posle pola sata igre, crno-beli su ponovo preuzeli loptu, ali osim dva pokušaja Adije ništa znaèanije nisu uspeli da urade.

U nastavku meèa, potpuno druga slika na terenu. Partizan je potpuno dominirao, a mlada ekipa hajduka nije mogla da se nosi sa tim pritiskom.

Najpre je Tejgo morao bolje da reaguje na odlièan centaršut Aleksandra Miljkoviæa, a u 58. minutu 2:0 za crno-bele. Iliev, koji je u drugom poluvremenu ušao umesto Adije, odlièno je centrirao sa desne strane, a Nemanja Tomiæ iz voleja šalje loptu u gol.

U 67. minutu sve je odluèeno (ako je uopšte bilo i dileme). Posle igranja rukom jednog igraèa Hajduka, Radosav Petroviæ je snažno i precizno izveo penal. Visokih 3:0 za crno-bele.

Marko Šæepoviæ, koji je zamenio upravo Tejga, postigao je èetvrti gol za Partizan, lobom u 87. minutu. A moglo je da bude još golova u mreži Hajduka.

.....................................

Stanojeviæ: Previsoka pobeda

Strateg crno-belih priznao da njegov tim do postizanja drugog gola nije briljirao. Kuljani pružili maksimum bez trenera Bekvalca i osmorice igraèa koje je "pokosio" virus.

Partizanova utakmica u Kuli imala je slièan scenario kao prethodna u Inðiji, a isti epilog.

Crno-beli su u ranoj fazi došli do voðstva i onda stali. Fudbaleri Hajduka su èak nekoliko puta zapretili izjednaèenjem...

Meðutim, kada je šampion u drugom poluvremenu stigao do 2:0, ostalo je bilo samo rutina.

"Naravno da sam zadovoljan rezultatom, iako mislim da je malo previsok", ocenio je trener Partizana Aleksandar Stanojeviæ.

Tokom prvih 45 minuta Stanojeviæ je èesto kritikovao svoje igraèe.

"U prvom poluvremenu nam je ritam bio spor, nedostajalo nam je žustrine u završnici. Imali smo dosta problema, jer smo u uvodnim minutima ostali bez povreðenog Lazevskog. Imali smo posed lopte, ali nismo ugrožavali protivnika, koji nas jeste ugrožavao. Posle drugog gola smo potpuno preuzeli kontrolu", zakljuèio je Stanojeviæ.

Aleksandar Lazevski je povreðen u sudaru sa protivnièkim igraèem veæ u prvom minutu. Ubrzo je i zamenjen. Odmah je prevezen u Vrbas na snimanje, gde se pokazalo da, iako je bolna, povreda lista nije ozbiljna.

Mnogo više kadrovskih problema u sredu su imali domaæini. Osim šefa struke Dragoljuba Bekvalca, zbog bolesti na terenu nije bilo osmorice prvotimaca. Ekipu je sa klupe vodio trener Saša Milanoviæ.

"Ovaj tim nije isti sa i bez Bekvalca. Pogodio nas je virus, pa šef nije mogao da bude ovde, a ja sam došao direktno iz kreveta", poèeo je Milanoviæ.

"Iako smo se potajno nadali, znali smo da æemo Partizanu biti samo sparing partner. Brojni izostanci naših igraèa ne umanjuju njihovu pobedu".

Šampion u subotu doèekuje OFK Beograd u okviru 18. kola, dok Hajduk gostuje u Inðiji.