Partizan ubedljiv u Kuli
09.03.2011. - 20:50
Jelen Superliga, 17. kolo

D. Nikoliæ

Fudbaleri Partizana nastavili su sa pobedama u prvenstvu Srbije savladavši u Kuli ekipu Hajduka sa 4:0, a uspešna je bila i Vojvodina koja je tek u 87. minutu obezbedila trijumf od 2:1 nad BSK-om. Crvena zvezda od 18 èasova igra sa Inðijom pred svojom publikom, a trenutno za crno-belima zaostaje osam bodova.

Crno-beli su nastavak svoje odbrane šampionske titule poèeli pobedom od 3:1 u Inðiji tokom vikenda, a drugo uzastopno gostovanje u prvenstvu sasvim dobro su odradili u Kuli gde se na tribinama stadiona okupilo oko 2.000 gledalaca.

Aleksandar Stanojeviæ je odluèio da startnu postavu Partizana èine Stojkoviæ, Miljkoviæ, Lazevski, Saviæ, Krstajiæ, Petroviæ, Tomiæ, Baboviæ, Vukiæ, Tejgo i Adijia, a na klupi Kuljana zbog bolesti nije bilo Dragoljuba Bekvalca.

Nije se dugo èekalo da favorit opravda tu ulogu: veæ u osmom minutu Prins Tejgo je doveo crno-bele u voðstvo, poslavši loptu glavom u mrežu nakon što se ona odbila od jednog defanzivca domaæih posle udarca Radosava Petroviæa sa više od 30 metara.

Preèka je potom bila u centru pažnje u Kuli, jer je najpre nju "oèešala" lopta kada je Kovaèeviæ pokušao da sa dvadesetak metara donese izjednaèenje, a onda je u 23. minutu Vukiæ tik iznad okvira gola poslao "bubamaru" iz slobodnog udarca sa više od 25 metara udaljenosti.

Prvo poluvreme privedeno je kraju u nešto mirnijem ritmu jer je Hajduk krenuo otvorenije ka golu protivnika, pa su tako ostale ubeležene šanse Petroviæa i Tomiæa sa jedne, Komazeca sa druge strane, ali ne i promena rezultata. Njih je bilo u nastavku.

Tejgo je i na poèetku drugog dela meèa imao šansu, a centaršut Miljkoviæa sa desne strane nije uspeo da iskoristi da glavom ponovo pošalje loptu u mrežu domaæih. U meðuvremenu, Adija je mesto u napadu Partizana ustupio Ivici Ilievu, što je bila druga promena u taboru crno-belih jer je veæ u sedmom minutu povreðenog Lazevskog odmenio Jovanoviæ.

Upravo su se rezervisti pokazali u drugom delu meèa: Iliev bio asistent u 58. minutu, dodavši sa desne strane loptu Nemanji Tomiæu koji je volej udarcem poslao loptu iza leða golmana Braæa. Deset minuta kasnije rezultat je glasio 0:3, ne i na semaforu - jer njega na stadionu u Kuli nema, a sve posle centaršuta Jovanoviæa, igranja rukom jednog od odbrambenih igraèa Hajduka, te sigurno izvedenog jedanaesterca od strane Radosava Petroviæa. Na 4:0 za Partizan povisio je još jedan fudbaler koji je ušao u igru sa klupe za rezervne igraèe, Marko Šæepoviæ koji šest minuta pre kraja pokazao da nije sluèajno zamenio Tejga, jer je na lep naèin sa 15-ak metara lobovao golmana i defanzivca Hajduka.

Vojvodina je, sa druge strane, posle pobede u Jagodini od 2:1 trku za "veèitima" nastavila protiv BSK-a koji je u subotu odigrao 0:0 sa Spartakom. Da nisu naivan rival gosti su pokazali i u Novom Sadu gde su u 11. minutu poveli preko Kajeviæa, ali je samo tri minuta kasnije Oumaru poravnao rezultat.

Mogao je Oumaru da pred kraj poluvremena dovede "Vošu" u voðstvo, no njegov jedanaesterac odbranio je golman Boraèanaca Kovaèeviæ, pa je tek tri minuta pre kraja utakmice novosadski superligaš obezbedio trijumf i to zahvaljujuæi golu Aleksandra Kataija iz jedanaesteraca, koji je dosuðen posle prekršaja nad Nikolom Lazetiæem u kaznenom prostoru BSK-a.

I OFK Beograd je do minimalne pobede nad Slobodom došao pogotkom Trivunoviæa sa "bele taèke", Rad je uz prelep pogodak Stanojeviæa sa dvadesetak metara a potom i Jovanoviæa u završnici savladao Metalac sa 2:0, a Borac je bez ikakvih problema napunio mrežu Èukarièkog koji je posle poraza od 3:0 u Èaèku i dalje prikovan na dno tabele sa samo èetiri osvojena boda.

Bez pogodaka su okonèani meèevi Spartaka i Javora odnosno Smedereva i Jagodine.

Sreda:

Hajduk Kula - Partizan 0:4 (0:1)

(Tejgo 8, Tomiæ 58, Petroviæ 68p, Šæepoviæ 84)

Crvena zvezda - Inðija 3:1

(Ninkov 37, Koroman 54, Vešoviæ 90 - Jakšiæ 74)

Tabela: Partizan 46, Crvena zvezda 41, Vojvodina 38, Rad 34, Sloboda Point Sevojno 24, Spartak 23, Javor 23, OFK Beograd 22, Smederevo 21, Jagodina 21, BSK 18, Borac 17, Inðija 13, Metalac 12, Hajduk 9, Èukarièki 4

................................

Teže povreðen Aleksandar Lazevski

Stanojeviæ: Nisam zadovoljan prvim poluvremenom

M. Grujiæ

Trener Partizana Aleksandar Stanojeviæ priznao je da rezultat u Kuli ne oslikava realno stanje na terenu nakon ubedljive pobede nad Hajdukom od 4:0.

Crno-beli su posle prvih 45 minuta vodili sa 1:0 nakon sjajne reakcije Prinsa Tejga.

"Posle drugog gola smo potpuno poèeli da kontrolišemo igru. Rezultat je možda previsok zbog našeg bledog izdanja u prvom poluvremenu", rekao je Stanojeviæ.

Strateg crno-belih otkrio je da æe i Partizan verovatno na duže vreme ostati bez Aleksandra Lazevskog.

"On je izgleda zadobio težu povredu nakon udarca u koleno, predstoji mu snimanje", rekao je Stanojeviæ.

Pomoæni trener Hajduka Saša Milovanoviæ mogao je samo da èestita rivalu.

"Nedostajalo nam je mnogo fudbalera, kao i trener Dragoljub Bekvalac, nismo ista ekipa sa njim na klupi i bez njega. Ipak, to ne umanjuje pobedu Partizana", rekao je Milovanoviæ.