Rutinska pobeda prvaka u Kuli
10.03.2011. - 00:02

Hajduk –Partizan 0:4 (0:1). – Tagoe opet strelac. – Rana povreda Lazevskog nije omela Beograðane

Kula – Partizan je protutnjao Kulom, savladavši Hajduk sa 4:0. Goste nije omela ni rana povreda Aleksandra Lazevskog u treæem minutu jer ga je više nego uspešno zamenio Marko Jovanoviæ iako doduše to nije njegova prava pozicija. Trener Partizana nije mogao da pretpostavi ovakav maler pa je na tribine poslao Vojislava Stankoviæa, izrazitog levaka.

Partizan je poveo veæ u 8. minutu. Nakon udarca Petroviæa sa ivice šesnaesterca i neodluènosti domaæe odbrane Princ Tagoe je bio najprisebniji matiravši nemoænog Bojana Braæa. Hajduk je dve kakve takve prilike imao u prvoj polovini prvog poluvremena i to preko Boškoviæa i Komazeca.

U drugom delu utakmice razgoropaðeni Partizan je diktirao svoj tempo i veæ u 58. minutu nakon centaršuta Ilieva sa desne strane Ðuriæ je pokušao da izblokira udarac Nemanje Tomiæa, meðutim šut je bio jak, pa je golman Hajduka ponovo prevaren lob-udarcem. Deset minuta kasnije nakon centaršuta Jovanoviæa s leve strane lopta je prvo pogodila Pauljeviæa u ruku nakon èega je arbitar Danilo Mihajloviæ iz Vranja opravdano pokazao na belu taèku. Siguran sa 11 metara bio je Petroviæ.

U samom finišu, kada su domaæi igraèi ostali bez snage i pošto je trener gostiju izvršio još dve izmene na scenu stupa mladi Marko Šæepoviæ. Odbrana Kuljana, pre svih golman Braæ i štoper Mudreša, pokazala je neodluènost, brzo je reagovao Šæepoviæ, usledio je lob lopta je prvo pogodila preèku, a zatim se odbila u nebranjenu mrežu.

Pored ubedljive pobede beogradskog tima treba pohvaliti domaæina koji je uèinio sve da uslovi za igru budu dobri, a stadion u Kuli je ovog puta lièio na pravo fudbalsko igralište jer je u adaptaciju travnatog terena uloženo puno.

Stadion: Hajduka u Kuli. Gledalaca 3.000. Sudija: Danilo Mihajloviæ (Vranje). Strelci 0:1 Tagoe u 8, 0:2 Tomiæ u 58, 0:3, Petroviæ u 68 (iz jedanaesterca) 0:4 Šæepoviæ u 84. minut. Žuti kartoni: Krstajiæ, Jovanoviæ (Partizan).

HAJDUK: Braæ 5, Pauljeviæ 5,5, Kovaèeviæ 6, Ðuriæ 6, Maksimoviæ 6 (od 80. Periæ –), Mudreša 5,5, Boškoviæ 5,5, Kovaèeviæ 5, Kiš 5 (od 62. Mišiæ 5,5), Ðovin 5 (od 69. Kasalica 5,5), Komazec 6.

PARTIZAN: Stojkoviæ -, Miljkoviæ 8, Lazevski – (od 7. Jovanoviæ 7), Saviæ 7, Krstajiæ 7, Petroviæ 7, Tomiæ 7,5, Baboviæ 7, Vukiæ 7, Tagoe 7 (od 70. Šæepoviæ 7, Adija 6,5 (od 46. Ilijev 7).

Igraè utakmice: Nemanja Tomiæ